Home - Новости
Termomodernizacja budynku hali IV
15.01.2018 09:31
Перевод пока отсутствуют

W dniu 31 grudnia 2017 Zakłady Mechaniczne WIROMET Spółka Akcyjna zakończyła realizację zadania współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod nazwą:

Termomodernizacja budynku hali IV wraz z częścią socjalno - biurową Zakładów Mechanicznych WIROMET S.A. w Mikołowie przy ul. Wyzwolenia 27.

W ramach projektu Spółka zrealizowała zadanie obejmujące: docieplenie dachu hali produkcyjnej, wymianę świetlików dachowych, zakup i montaż węzła cieplnego oraz modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Inwestycja przyczyniła się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pyłowo gazowych do atmosfery przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię cieplną.

termomodernizacja-tablica

 
Umowa z WFOŚiGW w Katowicach
02.08.2017 11:21
Перевод пока отсутствуют

W dniu 21 lipca br. podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach której Spółka otrzyma 391.067 złotych pożyczki z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pod nazwą:

Termomodernizacja budynku hali IV wraz z częścią socjalno - biurową Zakładów Mechanicznych WIROMET S.A. w Mikołowie przy ul. Wyzwolenia 27.

Zgodnie z zawartą Umową pożyczki realizacja zadania obejmuje: docieplenie dachu hali produkcyjnej, wymianę świetlików dachowych, zakup i montaż węzła cieplnego oraz modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Inwestycja spowoduje zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo gazowych do atmosfery przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię cieplną. Ostateczne przekazanie wyremontowanego obiektu do użytkowania nastąpi do 31 grudnia 2017r.

 

WFOŚiGW
 
List intencyjny UM Kielce
14.04.2016 06:41
Перевод пока отсутствуют

List intencyjny z dn. 12.04.2016 skierowany do UM Kielce

W związku z zakończeniem konsultacji związanych z budową parkingów wielopoziomowych w Kielcach na ręce Dyrektora Wydziału Spraw Przestrzennych UM Kielce - Pana Artura Hajdorowicza nasza Spółka wystosowała list intencyjny.

WIROMET S.A. jako producent polskich parkingów automatycznych w dn. 17.02.2016r. złożył ofertę na budowę i instalację innowacyjnych parkingów automatycznych, którą skierował do UM Kielce. Pomysł naszej Spółki bardzo przypadł do gustu mieszkańcom Kielc, którzy żywe zainteresowanie naszymi parkingami wyrazili na łamach wielu lokalnych portali, profili społecznościowych oraz w ramach inicjatywy DlaKielczan.pl. Pomysł naszej firmy był również mocno akcentowany w mediach, m.in. na antenie Polskiego Radia, w głównym wydaniu wiadomości Telewizji Świętokrzyskiej oraz na łamach portalu Onet.pl.

Pragniemy dodać, iż oferta naszej Spółki jest konkurencyjna do propozycji budowy parkingów wielopoziomowych – kilkukondygnacyjnych na obrzeżach Kielc. Założeniem naszego projektu jest budowa parkingów i rozmieszczenie ich w wielu lokalizacjach, tak aby służyły przede wszystkim mieszkańcom Kielc i znajdowały się w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Mieszkańcy Kielc wyrażają obawę, iż dodatkowe miejsca parkingowe „zabiorą” ostatnią zieleń na osiedlach. Budowa naszych parkingów jest idealnym rozwiązaniem tej nurtującej kwestii – na dwóch miejscach parkingowych nasz system może pomieścić do 16 samochodów, co pozwoli nie tylko utworzyć nowe miejsca parkingowe, ale również zwolnić już zajęta przestrzeń.

Koszt budowy naszych parkingów w porównaniu do parkingów wielopoziomowych – kilkukondygnacyjnych jest bardzo zbliżony. Nasze rozwiązania nie wykluczają również zastosowania systemu modułowego (kilkaset miejsc parkingowych w jednej lokalizacji). Przy takim założeniu nasza oferta wygląda zdecydowanie bardziej korzystniej niż tradycyjny parking wielopoziomowy, gdyż zajmuje ok. 5 razy mniejszą powierzchnię. Wolna przestrzeń to wspólne dobro mieszkańców, jak również miejsce na dowolną inwestycję i pomysł na ciekawe zagospodarowanie.

Przydatne adresy:

Raport z konsultacji społecznych UM Kielce
http://www.um.kielce.pl/programy-i-akcje/parkingi-wielopoziomowe-raport/

W mieście powstaną nowe parkingi?
http://wiadomosci.onet.pl/kielce/kielce-w-miescie-powstana-nowe-parkingi/p2fewr

Parkingi jakich nie było powstaną w Kielcach?
http://www.tvswietokrzyska.pl/kielce/wiadomosci/item/15934-parkingi-jakich-nie-bylo-powstana-w-kielcach.html

"Park&Ride". Ciekawe propozycje, nowoczesne rozwiązania
http://www.radio.kielce.pl/pl/post-40248

 

Poniżej pełna treść listu:

Mikołów, 12 kwietnia 2016r.

Odbiorca:
mgr inż. arch. Artur Hajdorowicz
Dyrektor Wydziału Spraw Przestrzennych
Urząd Miasta Kielce
ul. Kozia 3, 25-514 Kielce

Szanowny Panie Dyrektorze

Dziękujemy za możliwość spotkania i przeprowadzenia rozmowy w sprawie proponowanego przez Urząd Miasta Kielce projektu Park & Ride.

Bardzo dziękujemy za wyczerpujące przedstawienie motywów rozpoczęcia kampanii testującej zainteresowanie mieszkańców nowymi parkingami. Bez cienia wątpliwości najbardziej do nas przemówił argument o dofinansowaniu z UE w wysokości nawet 80%.

Pragniemy podkreślić, zgodnie z treścią naszej rozmowy, że zarząd Wiromet S.A. włączył się w kampanię dotycząca parkingów jako firma komercyjna, szukająca swojego miejsca na rynku, czyli innymi słowy szukająca klientów, którym nasz produkt pomoże rozwiązać ich problemy. Dla nas zawsze najważniejszy jest interes klienta, w tym wypadku interes kielczan. Nasza kampania ma charakter informacyjny i skierowana jest do mieszkańców Kielc, bo to oni przecież muszą być tymi zadowolonymi klientami. Naszym zamiarem jest uświadomienie mieszkańcom, że rozwiązania
parkingowe mogą być dla nich przyjazne i mogą odnieść z tego tytułu dodat
kowe korzyści.

Bylibyśmy zaszczyceni gdybyśmy mogli razem z władzami miasta Kielce wspólnie poszukać rozwiązań najlepszych dla mieszkańców, co zapewne leży w interesie Pana Prezydenta jak i naszym. Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy w zakresie poprawy infrastruktury parkingowej w Kielcach.

W związku z zakończeniem procesu konsultacji społecznych, uważamy że nadarza się doskonała okazja na kolejne spotkanie i rozmowę, w jaki sposób nasza firma mogłaby wpisać się w podjętą przez Urząd Miasta Kielc analizę prowadzącą do rozwiązania tego palącego problemu jakim jest brak miejsc parkingowych w Kielcach. Bardzo prosimy o zaproponowanie terminu i umożliwienie nam spotkania z prezydentem Kielc – Szanownym Panem Wojciechem Lubawskim.

Zgodnie z zapewnieniem, iż jest miejsce dla naszych rozwiązań w mieście Kielce jesteśmy gotowi zaproponować wstępną koncepcję i interesujący plan finansowania takiego przedsięwzięcia zgodnie ze wspólną ideą – aby rozwiązania służyły przede wszystkim mieszkańcom Kielc.

W czasach, gdy samochody stają się elementem architektury, istotnym jest mądre zagospodarowanie przestrzeni zarówno na osiedlach jak i w centrach miast. Nasze rozwiązanie przychodzi z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ograniczona powierzchnia na rozbudowę infrastruktury parkingowej; jest bardzo konkurencyjne względem rozwiązań żelbetowych i podziemnych.

Mamy nadzieję na nawiązanie współpracy z Urzędem Miasta Kielce z korzystnym skutkiem dla kielczan.

Z wyrazami szacunku,
Jerzy Jamontt – Prezes Zarządu WIROMET S.A.
Igor Gielniak – Dyrektor Generalny WIROMET S.A.

Strona 1 Strona 2

 
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu
10.04.2015 13:53
Перевод пока отсутствуют

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

 

O wartości przedsiębiorstwa decydują nie tylko zasoby materialne, ale również wartości etyczne, którymi kieruje się firma w swojej aktywności biznesowej. Należy do nich także stosowanie się do obowiązujących uregulowań oraz przepisów prawnych i postępowanie zgodnie z wyznaczonymi standardami. Dlatego też firma "WIROMET" S.A. wdrożyła w 2014 roku standardy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu według normy PN-ISO 26000 (ang. CSR Corporate Social Responsibility).

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową csr.wiromet.com.pl

 
Termomodernizacja
27.11.2014 12:11
Перевод пока отсутствуют

W dniu 3 września 2014r. podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach której Spółka otrzyma 224.241 zł pożyczki z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pod nazwą:

Termomodernizacja Biurowca Zakładów Mechanicznych WIROMET S.A. w Mikołowie przy ul. Wyzwolenia 27.

Zgodnie z zawartą Umową realizacja zadania obejmuje docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę okien i drzwi wraz z częściowym zamurowaniem otworów okiennych. Inwestycja spowoduje zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo gazowych do atmosfery przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię cieplną. Ostateczne przekazanie wyremontowanego obiektu do użytkowania nastąpi do 31 grudnia 2014r.

 

wiromet_logo2-przezr-szare Zakłady Mechaniczne WIROMET S.A.

Projekt „Termomodernizacja Biurowca Zakładów Mechanicznych
WIROMET S.A. w Mikołowie przy ul. Wyzwolenia 27
."

o wartości 398.957,00 PLN został zrealizowany w latach 2013-2014

przy wsparciu finansowym z WFOŚiGW w Katowicach

WFOŚiGW
 
Еще статьи...
<< Первая < Предыдущая 1 2 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 2